Czy znacie zagrożone gatunki ptaków? Wiecie z jakimi niebezpieczeństwami spotykają się ptaki? Takie pytania usłyszały dzieci z grupy i X PM nr 231. Na warsztatach poznaliśmy zagrożone gatunki takie jak: czapla biała, bieli, szczygieł czy kukułka. Dzieci wysłuchały zabawnych wierszyków z książki pod tytułem "Dzieciaki, czy znacie ptaki?". Wspólnie ustaliliśmy jakie niebezpieczeństwa czyhają na latających przyjaciół. Zagraliśmy również w grę planszową "Miejski labirynt". Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu "Jestem na pTAK"
Łączna liczba wyświetleń
środa, 27 stycznia 2016
piątek, 22 stycznia 2016
Babcia z Dziadkiem dziś świętują
W pewny zimowy czwartek, naszą bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy V PM nr 231. Tematem spotkania był dzień babci i dziadka. Podczas zajęć dowiedzieliśmy, kiedy obchodzimy święto naszych dziadków. Dzieci odpowiadały również na pytania kim są dziadkowie, co to jest rodzina. Wysłuchaliśmy kilku wierszy o dziadku i babci m.in. "Dzień Babci, Dzień Dziadka" autorstwa Wiesława Drabika. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne drzewa genealogiczne.
Dzień Babci i Dziadka w bibliotece
20 stycznia w naszej bibliotece gościliśmy wyjątkowych gości. Były nimi babcie i dziadkowie. Uczniowie ze SP nr 184 przygotowali dla swoich dziadków program artystyczny. Podczas imprezy uczestnicy wysłuchali różnych wierszy i piosenek. Nie zabrakło wspólnych zabaw, śpiewów, jak i tańców np. na gazecie. Na koniec przygotowano słodki poczęstunek. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy 100 lat i dziękujemy za przybycie!
piątek, 15 stycznia 2016
Karnawał u sójki
14 stycznia bibliotekę odwiedziły dzieci z grupy IX PM nr 241. W ramach projektu "Jestem na pTAK" dzieci wzięły udział w warsztatach, w czasie których dowiedziały się czym wyróżniają się spośród innych zwierzą i dlaczego są wyjątkowe. Przedszkolaki dowiedziały się również skąd biorą się nazwy ptaków. Poznały dawne nazewnictwo, które było używane na wsiach np. dzięcioł to doktor. Wspólnie wymyśliliśmy inne nazwy ptaków. Powstały między innymi: brązowiaczek to wróbelek, huhówka to sowa, a bocian to klekotek. Na koniec dzieci, z okazji karnawału, stworzyły piękne maski, które zabrały na ptasi karnawał u pani sójki.
środa, 13 stycznia 2016
Czy woda jest nam potrzebna?
W mroźny i śnieżny wtorek, naszą bibliotekę odwiedziły "Biedronki" z Przedszkola Miejskiego nr 231. Dzieci z grupy VII wzięły udział w zajęciach, które przybliżyły im tematykę wody. Przedszkolaki poznały jakie są stany skupienia wody. Zbadaliśmy również właściwości wody, za pomocą naszych zmysłów - wzroku, smaku, węchu i dotyku. "Biedronki" dowiedziały się również, jak ważna jest woda dla człowieka i całego naszego środowiska oraz dlaczego należy ją oszczędzać. Na koniec zajęć dzieciaki zostały zabrane do świata teatrzyku kamishibai, gdzie przedstawiona została opowieść Anny Onichimowskiej pt. Po drugiej stronie gór - ilustrująca temat zajęć.
Zajęcia zostały zrealizowane dzięki projektowi Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła", Edukacja globalna dla najmłodszych.
Zajęcia zostały zrealizowane dzięki projektowi Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła", Edukacja globalna dla najmłodszych.
Czy para to woda? |
Koncert kolęd i pastorałek
8 stycznia 2016 roku nasi czytelnicy mogli kolejny raz wysłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu lubianego zespołu Con Amore. Sława zespołu jest tak duża, że słuchaczy było więcej niż miejsc siedzących, dlatego część z nich musiała wysłuchać koncertu w różnych zakamarkach biblioteki. Zespół jak zwykle oczarował publiczność przepięknym wykonaniem utworów. Nie obyło się bez bisów oraz wspólnego kolędowania. Miłym zaskoczeniem dla wszystkich słuchaczy, jak i dla zespołu, był popis wokalny jednej z naszych czytelniczek, która sama zaśpiewała fragment kolędy. Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy, za liczne przybycie i miłą poświąteczną atmosferę.
Zespół "Con Amore" |
Subskrybuj:
Posty (Atom)