Kalendarium imprez

Czerwiec


03.06.2017 godz. 19:00 - NOC BIBLIOTEK:

  • spotkanie autorskie z Agnieszką Płoszaj 
  • spotkanie ze Studenckim Kołem Kryminalistyków z WPiA UŁ
  • wieczór z Harrym Potterem "Witajcie w Szkole Magii i Czarodziejstwa"
Prelekcja:

  • 08.06.2017 godz. 10:00, Starożytna Grecja, poprowadzi Ewa Kurylak z Muzeum AiE, dla SP nr 184
Warsztaty interdyscyplinarne:
    • 06.06.2017 godz. 10;00, Lato, lato, lato czeka, dla PM nr 231
    • 19.06.2017 godz. 11:00, Wakacje, dla PM nr 97
    Konkurs:
    • 12.06.2017 godz. 10:00, Mistrz frazeologii, dla młodzieży gimnazjalnej
    • 20.06.2017 godz. 10:00, Najlepszy młody czytelnik - finał konkursu
    Przedstawienie:
    • 06.06.2017 godz. 17:30, Sekretne życie smoków, Rodzice-Dzieciom z okazji Dnia Dziecka
    Spotkanie:
    • 22.06.2017 godz. 19:00, Spotkanie autorskie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, w ramach DKK
    Dyskusyjny Klub Książki:
    • 23.06.2017 godz. 17:00, Pałac. Biografia intymna - Beata Chomątowska

    Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
    Maj


    Wystawa:

    • 12.05-31.05.2017 Wspomnienia, wystawa fotografii

    Prelekcja:
    • 17.05.2017 godz. 17:30, Żyj zdrowo i kolorowo, poprowadzi Jola Błądek, fizjoterapeuta
    Warsztaty edukacyjne:
      • 08.05.2017 godz. 10;00, Kino na strychu, dla Gim. nr 16
      • 15.05.2017 godz. 10:00, Poznaj swoje miasto, dla PM nr 231
      Warsztaty interdyscyplinarne:

      • 16.05.2017 godz. 10:00, Mały Miś w świecie literatury, dla PM nr 231
      • 22.05.2017 godz. 11:00, Ja i moja rodzina, dla PM nr 97
      • 23.05.2017 godz. 10:00, Ja i moja rodzina, dla PM nr 231
      • 26.05.2017 godz. 10:00, Laurka dla Mamy, dla PM nr 231
      Konkurs:
      • 11.05.2017 godz.  8:30, Międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. Niezwykły doktor Jan Dolittle
      Głośne czytanie:
      • 29.05.2017 godz. 10:00, Radogoszcz Wschód Czyta
      Przedstawienie:
      • 10.05.2017 godz. 17:00, Diabeł w komputerze, występ grupy teatralnej z SP nr 184
      Impreza artystyczno-literacka:
      • 24.05.2017 godz. 17:30, Człowieczy los, w wykonaniu zespołu Con Amore

      Dyskusyjny Klub Książki:
      • 26.05.2017 godz. 17:00 Drach - Szczepan Twardoch

      Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

      Kwiecień




      Prelekcja:

      • 19.04.2017 godz. 17:30, Cywilizacje Majów, poprowadzi Tomasz Prokop, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

      Warsztaty interdyscyplinarne:
        • 04.04.2017 godz. 10:00, Kwiecista wiosna, dla PM nr 231
        • 05.04.2017 godz. 12:00, Wiosna na wsi, dla PM nr 231 
        • 06.04.2017 godz. 10:00, Garść radości, odrobina złości, czyli o naszych emocjach,                  dla PM nr 231
        • 10.04.2017 godz. 12:30 Kolorowe święta, dla PM nr 231
        • 11.04.2017 godz. 9:30, Wiosna wróbla Ćwirka,w ramach Przygód kilka...,dla PM nr 231
        • 11.04.2017 godz. 10:30, Wielkanocne zwyczaje, dla PM nr 231
        • 13.04.2017 godz. 10:00, Baranki, pisanki i inne niespodzianki, dla PM nr 231
        • 28.04.2017 godz. 10:00, Czy woda jest nam potrzebna?, dla PM nr 231
        • 20.04.2017 godz. 09:15, Niesamowity Kosmos, dla PM nr 231
        • 25.04.2017 godz. 9:00, Kochamy naszą Ziemię, dla PM nr 97
        • 27.04.2017 godz. 10:00, Wróbelek Ćwirek i jego wiosenna łąka, w ramach Przygód kilka..., dla PM nr 231


        Dyskusyjny Klub Książki:
        • 28.04.2017 godz. 17:00 Balladyny i romanse - Ignacy Karpowicz

        Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

        Marzec


        Wystawa:

        01 -31.03.2017 Wiosna, wiosna...? - wystawa fotografii Marii Przybysz

        Prelekcja:

        • 15.03.2017 godz. 17:30, Armenia, poprowadzi Maciej Klimczak - przewodnik
        Pogadanka:

        • 02.03.2017 godz. 10:00, Chcę być małym czytelnikiem, dla PM nr 231
        Warsztaty interdyscyplinarne:
          • 03.03.2017 godz. 10:30, Wiosenny ogródek, dla PM nr 231
          • 07.03.2017 godz. 9:30, Co wiemy o wiośnie, dla PM nr 231 
          • 08.03.2017 godz. 13:00, Szukamy wiosny, dla PM nr 231
          • 09.03.2017 godz. 10:00 W marcu jak w garncu, czyli o pogodzie, dla PM nr 231
          • 14.03.2017 godz. 9:30 Wiosna tuż, tuż, dla PM nr 231
          • 15.03.2017 godz. 13:00, Garść radości, szczypta złości, czyli o emocjach, dla PM nr 231
          • 17.03.2017 godz. 11:30, Powrót ptaków, dla PM nr 97
          • 23.03.2017 godz. 10:00, Wiosna na łące, dla PM nr 231
          • 28.03.2017 godz. 10:00 Pogoda lubi być zmienna, dla PM nr 231


          Dyskusyjny Klub Książki:
          • 24.03.2017 godz. 17:00 Zacisze 13, Zacisze 13 Powrót - Olga Rudnicka

          Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

          Luty


          Wystawa:

          Luty-kwiecień, Tadeusz Kościuszko 1746-1817


          Prelekcja:

          • 01.02.2017 godz. 17:30, Murale pamięci - okna Bałut, poprowadzi Elżbieta Pędziwiatr
          • 09.02.2017 godz. 10:00, 54 oblicz Kolorado, dla Gim, nr 16, poprowadzi Monika Picz – podróżnik

          Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 07.02.2017 godz. 10:30, Ptaki, dla PM nr 231
            • 14.02.2017 godz. 10:00, Jak zbudowana jest książka, dla PM nr 23 
            • 16.02.2017 godz. 10:00, Jak kogucik Tkaczyk zwiedzał Łódź, dla PM nr 231
            • 28.02.2017 godz. 10:00 Sam jak palec, w ramach projektu Przygód kilka…, dla PM nr 231


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 17.02.2017 godz. 17:30 Na Grobli, Eustachy Rylski
            Przedstawienie:
            • 24.02.2017 godz. 17:00, Przetańczyć całą noc – wystąpi zespół teatralny ze SP nr 184 pod kierunkiem   Leszka Tomali
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
            Styczeń




            Prelekcja:

            • 16.01.2017 godz. 13:00, Bajkowa Łódź, poprowadzi Elżbieta Pędziwiatr - przewodnik łódzki

            Koncert:


            • 18.01.2017 godz. 17:30, Koncert kolęd i pastorałek, w wykonaniu zespołu Con Amore
            Warsztaty plastyczne:
            • 20.01.2017 godz. 13:00, Każde dziecko to potrafi
            • 23.01.2017 godz. 13:00, Każde dziecko to potrafi
            • 27.01.2017 godz. 13:00, Każde dziecko to potrafi
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 20.01.2017 godz. 11:30, Uhu ha nasza zima zła, dla PPP Czary Mary
            • 24.01.2017 godz. 10:00, Garść radości, szczypta złości,czyli o  emocjach, dla PM nr 231
            Gry i zabawy:

            • 18.01.2017 godz. 13:00, Planszówki w bibliotece
            • 25.01.2017 godz. 13:00, Planszówki w bibliotece

            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 27.01.2017 godz. 17;00,  Małgorzata Halber - Najgorszy człowiek na świecie
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
            Grudzień




            Prelekcja:


            • 02.12.2016 godz. 10:00, Początki państwa polskiego: w 1050 rocznicę chrztu, poprowadzi Ewa Kurylak z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi, dla SP nr 184
            • Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 06.12.2016 godz. 10:00, Uparty bociek, dla PM nr 231, w ramach projektu Przygód kilka...
            • 07.12.2016 godz. 12:30, Świąteczny czas, dla PM nr 231
            • 08.12.2016 godz. 10:00, Kicia Kocia w bibliotece-pierwsza wizyta, dla PM nr 231
            • 09.12.2016 godz. 10:30, Zwyczaje świąteczne w innych państwach, dla PM nr 231
            • 15.12.2016 godz. 10:00, Bezpieczne zabawy na śniegu i nie tylko, dla PM nr 231


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 09.12.2016 godz. 17:00, Jacek Dehnel - Rynek w Smyrnie
            Konkurs:

            • 19.12.2016 godz. 17:00, Finał konkursu plastycznego ALE BOMBA!

            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów
            Listopad



            Wystawa :

            • 02.11 31.11.2016, Narodowe Święto Niepodległości

            Koncert:

            • 18.11.2016 godz. 17:30, Pieśni i piosenki patriotyczne, w wykonaniu zespołu Con Amore
            Pogadanka:
            • 10.10.2016 godz. 10:30, Tajemnice biblioteki, dla PM nr 231
            Lekcja biblioteczna:
            • 27.10.2016 godz. 10:30, Jak korzystać z katalogu on-line naszej biblioteki?, dla Gim. nr 16
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 14.11.2016 godz. 10:00, Przygotowania zwierząt do zimy, dla PM nr 231
            • 22.11.2016 godz. 10:00, Uparty bociek, dla PM nr 231, w ramach projektu Przygód kilka...
            • 21.11.2016 godz. 10:00, Deszcz, dla PM nr 231
            • 24.11.2016 godz. 10:00, Misie i jeże idą spać, dla PM nr 231
            • 25.11.2016 godz. 10:00, Tajemnica książki, dla PM nr 231


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 25.11.2016 godz. 17:00, Dorota Katende - Dom na Zanzibarze

            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

            Październik



            Wystawa :

            • 03.10-31.10.2016, Łódzkie podwórka w obiektywie Anny Kisiel
            Spotkanie autorskie:
            • 28.10.2016 godz. 17:00, Spotkanie autorskie z Ireną Matuszkiewicz, w ramach DKK„Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki"
            Prelekcje:
            • 11.10.2016 godz. 9:00, Piastowie i ich dziedzictwo: w 1050 rocznicę przyjęcia chrztu, dla SP nr 184, poprowadzi Ewa Kurylak z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi
            • 12.10.2016 godz. 11:30, Piastowie i ich dziedzictwo: w 1050 rocznicę przyjęcia chrztu, dla SP nr 184, poprowadzi Ewa Kurylak z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi
            Pogadanka:
            • 10.10.2016 godz. 10:30, Tajemnice biblioteki, dla PM nr 231
            Lekcja biblioteczna:
            • 27.10.2016 godz. 10:30, Jak korzystać z katalogu on-line naszej biblioteki?, dla Gim. nr 16
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 13.10.2016 godz. 10:00, Jesienna szaruga, dla PM nr 231
            • 17.10.2016 godz. 13:30, Lecieć, nie lecieć, dla PM nr 231, w ramach projektu Przygód kilka...
            • 18.10.2016 godz. 10:00, Jesień w lesie i w parku, dla PM nr 231
            • 21.10.2016 godz. 11:00,  Jesienny kosz, dla PPP Czary Mary


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 21.10.2016 godz. 17:00, Kathryn Stockett - Służące

            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów


            Wrzesień




            Prelekcja:

            • 28.09.2016 godz. 17:30, Baleron spod strzechy, czyli co jadano w chłopskiej chacie, poprowadzi Krzysztof Pisera z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 22.09.2016 godz. 10:00, Poznaj wróbelka Ćwirka, dla PM nr 231, w ramach projektu Przygód kilka...
            Głośne czytanie:

            • 03.09.2016 godz. 11:00-14:00, Narodowe Czytanie Quo Vadis Henryka Sienkiewicza



            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 23.09.2016 godz. 17:00, Terakowska Dorota -Poczwarka

            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

            Czerwiec


            Konkurs:


            • 07.06.2016 godz. 9:30, Dzieciaki czy znacie te ptaki?, dla PM nr 231
            • 15.06.2016 godz. 13:00, Najlepszy czytelnik, finał konkursu dla PM nr 231
            • 21.06.2016 godz. 10:00, Dzieciaki czy znacie te ptaki?, dla PM nr 231
            Przedstawienie:

            • 02.06.2016 godz. 17:00, Pchła Szachrajka, przedstawienie z okazji Dnia Dziecka
            • 22.06.2016 godz. 17:00, Piotruś Pan, wystąpi młodzież z SP nr 184
            Gry i zabawy:

            • 06.06.2016 godz. 16:00, Sienkiewiczowskie rebusy, dla MOS nr 4


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 17.06.2016 godz. 17:00, Krall Hanna - Król kier znów na wylocie


            Inne:
            • 04.06.2016 godz. 18:00-22:00 Noc Bibliotek
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów

            Maj



            Wystawka:
            • 05.05-30.06.2016, Kwiaty nw fotografii Marii Przybysz
            Prelekcja:
            • 11.05.2016 godz. 13:00, Zachowałam się jak trzeba, poprowadzi prelegent z IPN dla Gim. nr 16
            • 19.05.2016 godz. 14:00, Sztuka w służbie propagandy, poprowadzi prelegent z IPN dla Gim. nr 16
            Warsztaty edukacyjne:


            • 19.05.2016 godz. 10, Jak ptaki budują gniazda?, dla PM nr 231
            • 24.05.2016 godz. 10:00, Dlaczego zwierzaki mieszkają w bloku Maćka?, dla PM nr 231

            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 05.05.2016 godz. 10:00, Kiedy dorosnę zostanę..., dla PM nr 231
            • 110.05.2016 godz. 9:30, Jak powstaje książka. dla PM nr 97
            Konkurs:


            • 09.05.2016 godz. 9:00, Powrót do Bullerbyn - międzyszkolny konkurs czytelniczy
            Głośne czytanie:
            • 12.05.2016 godz. 10:00, Wspólnie czytamy na Radogoszczu-Wschodzie, akcja zorganizowana we współpracy z PM nr 231
            • 31.05.2016 godz. 10:00,  10 niesamowitych przygód Neli , dla PM nr 231 w ramach Tygodnia Głośnego Czytania
            Impreza artystyczno-literacka:
            • 18.05.2016 godz. 17:00, O seksie w stylu retro - kabaret oparty na takstach Tadeusza Żeleńskiego Boya, wystąpi Klub Seniora


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 20.05.2016 godz. 17:00, Wilk Mariusz - Dom nad Oniego
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:
            • 16.05.2016 godz. 15:00
            Inne:
            • 16.052016 godz. 16:00Książkowe fantazje (cz. 3), w ramach projektu "Książki naszych marzeń" organizowany we współpracy z MOS nr 4, dla dzieci z PO nr 2
            Kwiecień
            Wystawa:
            • 18.04-30.06.2016, Henryk Sienkiewicz - Laureat Nagrody Nobla


            Wystawka:
            • 04-29.05.2016, Konie w rysunku
            • 11.04-30.06.2016, Tak Polska się zaczęła - z okazji 1050 rocz. chrztu Polski


            Prelekcja:
            • 06.04.2016 godz. 17:30, Od Pekinu do Hongkongu - chińskie refleksje - poprowadzi Witold Błądek
            Warsztaty edukacyjne:


            • 12.04.2016 godz. 10:00, Bądźmy eko!, dla PM nr 231
            • 15.04.2016 godz. 11:30, kogut Tkaczyk z miasta Łodzi, dla Przedszkola "Czary Mary"

            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 05.04.2016 godz. 09:30, Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy bajki Europy, dla PM nr 231
            • 19.04.2016 godz. 10:00, Powrót ptaków do kraju, dla PM nr 231
            • 26.04.2016 godz. 10:00, Jak ptaki budują gniazda?, dla PM nr 231


            Przedstawienie:
            • 15.04.2016 godz. 16:00, Sąd nad książką, występ dzieci z grupy teatralnej z SP nr 184




            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 22.04.2016 godz. 17:00, Passent Agata – Kto pani to zrobił?
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:
            • 06.04.2016 godz. 12:00
            • 11.04.2016 godz. 12:00
            Inne:
            • 18.04.2016 godz. 16:00, Książkowe fantazje (cz.1), w ramach projektu „Książki naszych marzeń” organizowany we współpracy z MOS nr 4, dla dzieci z PO nr 2
            • 25.04.2016 godz. 16:00, Książkowe fantazje (cz.1), w ramach projektu „Książki naszych marzeń” organizowany we współpracy z MOS nr 4, dla dzieci z PO nr 2
             Marzec
            Wystawka:
            • 01-31.03.2016, Teolog humoru - 85 rocz. ur. ks. Józefa Tischnera


            Spotkanie:
            • 02.03.2016 godz. 11:00, Zwyczaje rycerskie - spotkanie z Drużyną Zaciężną Księżnej Anny, dla SP nr 184
            • 15.03.2016 godz. 11:30, Zwyczaje rycerskie - spotkanie z Drużyną Zaciężną Księżnej Anny,
            • dla Sp nr 184
            • 17.03.2016 godz. 10:00, Opieka i pielęgnacja kotów" - spotkanie z wolontariuszem fundacji "Kocia Mama"
            Prelekcja:
            • 16.03.2016 godz. 17:00, Baleron spod strzechy, czyli co jadano w chłopskiej chacie - poprowadzi Krzysztof Pisera z Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 08.03.2016 godz. 10:00, Ogród na pTak, dla PM nr 231
            • 11.03.2016 godz 11:00, Idzie wiosna, dla P "Czary Mary"
            • 22.03.2016 godz. 10:00, Miasto przyjazne ptakom, dla PM nr 231
            • 24.03.2016 godz. 10:00, Wiosna, dla PM nr 231
            Warsztaty plastyczne:
            • 25.03.2016 godz. 11:00, Wielkanocny zajączek, dla P "Czary Mary"
            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 18.03.2016 godz. 17:00, Rury - Keret Etgar
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:
            • 04.03.2016 godz. 15:00
            • 09.03.2016 godz. 15:00

            Luty
            Spotkanie:
            • 08.02.2016 godz. 10:00, spotkanie z ilustratorem książek Barbarą Wójcik-Witkiewicz, dla SP nr 184


            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 09.02.2016 godz. 10:00 Zagrożenia dla ptaków, dla PM nr 231
            • 16.02.2016 godz. 10:00, Bezpieczne zimowe zabawy, dla PM nr 231
            • 18.02.2016 godz. 9:30, Zima, zima, dla PM nr 231
            • 23.02.2016 godz. 10:00, Zwierzęta zimą, dla PM 231
            Warsztaty edukacyjne:
            • 11.02.2016 godz. 11:00, Bajkowa Łódź, dla P "Czary Mary"
            Ferie w bibliotece:
            • 15,17,19,22,24,26.02.2016 godz. 15:00-17:00, Ferie z teatrem w  bibliotece
            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 12.02.2016 godz. 17:00 - Pył z landrynek, Katarzyna Kobylarczyk
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:
            • 05.02.2016 godz. 15:00
            • 17.02.2016 godz. 12:00
            • 24.02.2016 godz. 12:00

            Styczeń
            Koncert:
            • 08.01.2016 godz. 17:30, koncert Kolęd i pastorałek - wystąpi zespół Con Amore


            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 12.01.2016 godz. 10:00, Czy woda jest nam potrzebna? dla PM 231
            • 26.01.2016 godz. 10:00, Zimowe ślady ptaków, dla PM 231
            Warsztaty edukacyjne:
            • 15.01.2016 godz. 11:00, Bajkowa Łódź, dla P "Czary Mary"
            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 29.01.2016 godz. 17:00 - Łaskawe, Jonathan Littel
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:
            • 19.01.2016 godz. 9:30
             Grudzień
            Koncert:
            • 11.12.2015 godz. 17:30, Filmowe przeboje wszech czasów - wystąpi zespół Con Amore
            Wystawa:
            • 1.09-31.12.2015, 50-lecie Biblioteki
            Konkurs:


            • 02.12.2015 godz. 12:00, Finał konkursu fotograficznego 
            Warsztaty interdyscyplinarne:
            • 07.12.2015 godz. 12:30, Święta, święta..., dla PM 97 
            • 08.12.2015 godz. 10:00,  Zimą bawimy się bezpieczniej, dla PM nr 231
            • 15.12.2015 godz. 10:00, Dokarmiamy ptaki, dla PM nr 231
            Warsztaty plastyczne:
            • 03.12.2015 godz. 10:00, Nadchodzą święta, dla PM nr 231 
            • 07.12.2015 godz. 15:00, Kartki świąteczne, MOS nr 4
            • 09.12.2015 godz. 16:00, Wiklina papierowa, zajęcia otwarte dla dorosłych (zapisy w bibliotece)
            Gry i zabawy:


            Dyskusyjny Klub Książki:
            • 18.12.2015 godz. 17:00, Chmurdalia - Joanna Bator 
            Indywidualne zajęcia komputerowe dla seniorów:


            • 01.12.2015 godz. 09:30
            • 02.12.2015 godz. 14:00
            • 02.12.2015 godz. 18:00
            • 04.12.2015 godz. 12:00
            • 04.12.2015 godz. 14:00
            • 09.12.2015 godz. 12:00
            • 09.12.2015 godz. 16:00
            • 10.12.2015 godz. 11:00
            • 10.12.2015 godz. 13:00
            • 10.12.2015 godz. 14:30
            • 17.12.2015 godz. 09:30
            • 17.12.2015 godz. 12:00
            • 21.12.2015 godz. 13:00
            • 22.12.2015 godz. 12:00

            Brak komentarzy:

            Prześlij komentarz