wtorek, 6 czerwca 2017

NOC BIBLIOTEK 2017

3 czerwca odbyła się  III Ogólnopolska Noc Bibliotek. Nasza filia już drugi raz uczestniczyła w tej akcji, na którą zaplanowałyśmy wiele atrakcji
 dla dzieci  i dorosłych. 
Najmłodsi czytelnicy wzięli udział w warsztatach "magii i czarodziejstwa". W ten wieczór dzieci mogły samodzielnie zrobić różdżki, rozwiązać wiele magicznych zagadek, nauczyć się kilku zaklęć. Pod koniec spotkania na małych czarodziejów, czekała niespodzianka. Otóż każdy mógł sobie zrobić zdjęcie wykonane polaroidem, w magicznej ramce. Wszystkim tak bardzo podobała się nasza "Szkoła Magii i Czarodziejstwa", że nie chcieli tak szybko odchodzić do domu.
Natomiast dorośli wzięli udział w spotkaniu z Agnieszką Płoszaj, autorką debiutanckiego kryminału pt. "Czarodziejka". Nasza czytelnia była wypełniona po brzegi :) Pani Agnieszka jest przemiłą, otwartą osobą, z którą rozmowa to czysta przyjemność. Autorka opowiadała o swojej książce, o tym jak zaczęła interesować się kryminalną tematyką i o bohaterach "Czarodziejki". W trakcie spotkania czytelnicy dowiedzieli się, że już pod koniec tego roku ukaże się druga powieść z jej cyklu łódzkich kryminałów. Na zakończenie rozdane zostały książki dla osób, które wygrały w facebookowym konkursie, a pozostali uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać i zdobyć autograf od Pani Agnieszki. Drugą część kryminalnego wieczoru dla dorosłych, poprowadzili członkowie Studenckiego Koła Kryminalistyków, działającego przy WPiA UŁ. Prelekcja dotyczyła dawnych zbrodni, opowiadano m.in. o historii Kuby Rozpruwacza. Pod koniec spotkania najwytrwalsi mieli możliwość zapoznania się z technikami pobierania śladów zbrodni. 
Każdy mógł wykonać odcisk linii papilarnych :) 
Wszyscy uczestnicy - ci duzi i mali, w naszej NOCY BIBLIOTEK otrzymali na pamiątkę miłe upominki :) Wszystkim dziękujemy za udział w tej niezwykłej nocy :)
I do zobaczenia za rok! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz