W dniu 29 maja biblioteka wraz z PM nr 231, zorganizowała akcję głośnego czytania na osiedlu pt. "Radgoszcz-Wschód Czyta". Impreza zorganizowana została w celu promowania czytelnictwa, jak i pokazania pięknych zakątków tego osiedla. Przedszkolaki miały za zadanie dotrzeć do czterech punktów, aby wysłuchać wierszy znanych polskich poetów. Swoją wędrówkę dzieci rozpoczęły w pięknym przedszkolnym ogrodzie, gdzie czekała Pani Dyrektor przedszkola. Drugi punkt znajdował się w parku, przy ul. Nastrojowej, tam przedszkolaki mogły spotkać "szaloną" Ciotkę Klotkę z Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy naszej bibliotece. Na Placu Słonecznym wiersze czytał Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Radogoszcz-Wschód". Ostatni czwarty punkt zorganizowany został przed biblioteką przy ul. Wodnika 7, gdzie osobiście wiersze czytała Pani Dyrektor MBP Łódź-Bałuty. Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały przepiękne. własnoręcznie wykonane przez nas zakładki oraz książki i kolorowanki dla każdej grupy, która wzięła udział w akcji.
Łączna liczba wyświetleń
wtorek, 30 maja 2017
Laurka dla Mamy
W piątek 26 maja, grupa VI z PM nr 231, odwiedziła naszą bibliotekę. W tym dniu rozmawialiśmy o Dniu Mamy. Każde dziecko opowiedziało o swojej mamie. Najwięcej emocji wzbudziły jednak fragmenty "Naszej Mamy Czarodziejki" Joanny Papuzińskiej. Książka bardzo spodobała się grupie "Jeżyków". Wspólnie też zatańczyliśmy do piosenki o naszych cudownych mamusiach. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały laurki dla swoich mam, były to piękne kolorowe kwiaty. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia,a wszystkim Mamom życzymy jeszcze raz wszystkiego co najlepsze! :)
czwartek, 25 maja 2017
SENIORALIA 2017
Nasza biblioteka w tym roku również wzięła udział w obchodach IV ŁÓDZKICH SENIORALIÓW. 17 maja Pani Jola Błądek poprowadziła prelekcję pt. "Żyj zdrowo i kolorowo". W bardzo przystępny sposób opowiedziała o aktywności i kulturze żywności ludzi starszych w różnych krajach. Nie obyło się bez dobrych rad,jak zachować w tym wieku sprawność fizyczną i psychiczną. Uzupełnieniem prelekcji były ciekawe zdjęcia. Oczywiście temat jak zawsze był niewyczerpany, a słuchacze chętnie zadawali pytania.
24 maja zespół Con Amore ponownie wystąpił w naszej bibliotece. Tym razem z koncertem pt. "Człowieczy los". W repertuarze nie zabrakło znanych wszystkim piosenek z minionej epoki. Na zakończenie koncertu nie zabrakło bisów oraz wspólnego śpiewania. Dziękujemy za przepiękny i wzruszający występ.
Natomiast od 12 maja można oglądać wystawę fotografii pt. "Wspomnienia". Zdjęcia użyczyli nam czytelnicy ze swoich prywatnych zbiorów, na których można zobaczyć, jak przed i tuż po wojnie zmieniał się świat.
środa, 24 maja 2017
Ja i moja rodzina
W poniedziałek oraz we wtorek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z PM nr 97 i 231. Tematem zajęć dla tych dwóch grup była rodzina. Przedszkolaki opowiadały o tym, z kogo składa się ich rodzina. Wspólnie też opowiedzieliśmy sobie na pytania: do czego potrzebna jest nam MAMA? do czego potrzebny jest nam TATA? Grupa "Wiewiórek" z PM nr 231 i grupa z PM nr 97 wysłuchały również krótkiego fragmentu Dzieci z Bullerbyn Astrid Lindgren, który opowiadał o rodzeństwie. Na zakończenie zajęć każde dziecko wykonało paluszkowy portret swojej rodziny.
poniedziałek, 22 maja 2017
KONKURS
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH
NA NASZEGO FACBOOKA!
MAMY DLA WAS KONKURS
I FAJNE NAGRODY :)
https://www.facebook.com/filianr18MBP
środa, 17 maja 2017
poniedziałek, 15 maja 2017
POZNAJĘ SWOJE MIASTO
W poniedziałkowy poranek naszą bibliotekę, odwiedziła grupa XI z PM nr 231. "Sarenki" uczestniczyły w zajęciach o naszym pięknym mieście. W poznaniu Łodzi pomagał nam wróbelek Staś z książki K.M. Ptaszek pt. "Każdy w Łodzi skwerek zna stać-wróbelek". Dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstania Łodzi, jakie miejsca warto odwiedzić: np ul. Piotrkowską, Manufakturę, Bajkowy Szlak czy przepiękne parki. Przedszkolaki zapoznały się też z pomnikami, które stoją m.in. na Piotrkowskiej. "Sarenki" dowiedziały się również na jakie dzielnice podzielone jest nasze miasto. Na zakończenie zajęć każdy wykonał portret Stasia na tle łódzkiego krajobrazu.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017
Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywały się od 8 do 15 maja. Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała m.in. warsztaty filmowe, międzyszkolny konkurs czytelniczy, spotkanie z zuchami oraz przedstawienie. Pierwszego dnia Tygodnia Bibliotek warsztaty edukacyjne "Kino na strychu" poprowadzili Magdalena Becht i Michał Barylski. Młodzież gimnazjalna uczestnicząca w spotkaniu, w pierwszej części poznała podstawowe pojęcia z zakresu języka filmu, obejrzała przykładowe filmy dokumentalne. Jednak najwięcej emocji wzbudziła druga część zajęć. Uczniowie mogli sami stworzyć film, gdzie zamieniając się rolami byli: reżyserami, operatorami i aktorami. Wykonali małą sesję zdjęciową, w której mieli przedstawić wybrane zagadnienie.
10 maja grupa teatralna z SP nr 184, pod kierunkiem Pani Teresy Wrzesińskiej, wystąpiła z przedstawieniem pt. "Diabeł w komputerze". Aktorki bardzo sugestywnie zagrały swoje role, pokazując jak łatwo młodzież i nie tylko, może uzależnić się od internetu.
W czwartek 11 maja drużyny z dwóch szkół podstawowych nr 184 i 206, rywalizowały w międzyszkolnym konkursie czytelniczym pt. " Niezwykły doktor Jan Dolittle". Zespoły wykazały się bardzo dużą wiedzą, ale jak to bywa w konkursach musi być zwycięzca. Tym razem pierwsze miejsce zajęła drużna z SP nr 206. Fundatorami nagród była Rada Osiedla Radogoszcz.
Tydzień Bibliotek zakończyło piątkowe spotkanie z gromadą "Tęczowe Kamyczki". Zuchy zapoznały się z działalnością naszej biblioteki, nauczyły się, jak szukać na półkach wybranej książki. Na zakończenie zajęć wspólnie zrobiliśmy zakładki z origami.
czwartek, 11 maja 2017
Subskrybuj:
Posty (Atom)