czwartek, 25 maja 2017

SENIORALIA 2017

Nasza biblioteka w tym roku również wzięła udział w obchodach IV ŁÓDZKICH SENIORALIÓW. 17 maja Pani Jola Błądek poprowadziła prelekcję pt. "Żyj zdrowo i kolorowo". W bardzo przystępny sposób opowiedziała o aktywności i kulturze żywności ludzi starszych w różnych krajach. Nie obyło się bez dobrych rad,jak zachować w tym wieku sprawność fizyczną i psychiczną. Uzupełnieniem prelekcji były ciekawe zdjęcia. Oczywiście temat jak zawsze był niewyczerpany, a słuchacze chętnie zadawali pytania. 
24 maja zespół Con Amore ponownie wystąpił w naszej bibliotece. Tym razem z koncertem pt. "Człowieczy los". W repertuarze nie zabrakło znanych wszystkim piosenek z minionej epoki. Na zakończenie koncertu nie zabrakło bisów oraz wspólnego śpiewania. Dziękujemy za przepiękny i wzruszający występ. 
Natomiast od 12 maja można oglądać wystawę fotografii pt. "Wspomnienia". Zdjęcia użyczyli nam czytelnicy ze swoich prywatnych zbiorów, na których można zobaczyć, jak przed i tuż po wojnie zmieniał się świat.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz