poniedziałek, 15 maja 2017

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2017

Tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywały się od 8 do 15 maja. Z tej okazji nasza biblioteka zorganizowała m.in. warsztaty filmowe, międzyszkolny konkurs czytelniczy,  spotkanie z zuchami oraz przedstawienie. Pierwszego dnia Tygodnia Bibliotek warsztaty edukacyjne "Kino na strychu" poprowadzili Magdalena Becht i Michał Barylski. Młodzież gimnazjalna uczestnicząca w spotkaniu, w pierwszej części poznała podstawowe pojęcia z zakresu języka filmu, obejrzała przykładowe filmy dokumentalne. Jednak najwięcej emocji wzbudziła druga część zajęć. Uczniowie mogli sami stworzyć film, gdzie zamieniając się rolami byli: reżyserami, operatorami i aktorami. Wykonali małą sesję zdjęciową, w której mieli przedstawić wybrane zagadnienie. 
 10 maja grupa teatralna z SP nr 184, pod kierunkiem Pani Teresy Wrzesińskiej, wystąpiła z przedstawieniem pt. "Diabeł w komputerze". Aktorki bardzo sugestywnie zagrały swoje role, pokazując jak łatwo młodzież i  nie tylko, może uzależnić się od internetu. 
 W czwartek 11 maja drużyny z dwóch szkół podstawowych nr 184 i 206, rywalizowały w międzyszkolnym konkursie czytelniczym pt. " Niezwykły doktor Jan Dolittle". Zespoły wykazały się bardzo dużą wiedzą, ale jak to bywa w konkursach musi być zwycięzca. Tym razem pierwsze miejsce zajęła drużna z SP nr 206. Fundatorami nagród była Rada Osiedla Radogoszcz.
 Tydzień Bibliotek zakończyło piątkowe spotkanie z gromadą "Tęczowe Kamyczki". Zuchy zapoznały się z działalnością naszej biblioteki, nauczyły się, jak szukać na półkach wybranej książki. Na zakończenie zajęć wspólnie zrobiliśmy zakładki z origami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz